kolarstwo mtb

TRENER:
GRACJAN STANKIEWICZ
MACIEJ ADAMCZYK

KOLARSTWO MTB

GRACJAN STANKIEWICZ

Instruktor indoor cycling związany z projektem FTI od roku 2016. Trener w projekcie FTI KARNET SPORT Oborniki, Trener Przygotowania Indywidualnego FTI Sport, specjalista w treningach ogólnorozwojowych oraz dedykowanych dla kolarzy MTB.
Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na kierunku Wychowanie Fizyczne, trener personalny, reprezentant marki DT4YOU.
Sport towarzyszy jego osobie od najmłodszych lat, jednakże dopiero kolarstwo sprawiło, że stał się bardziej świadomym sportowcem, a nabytą na przestrzeni lat wiedzę chcę przekazywać innym. Wśród największych sukcesów trenerskich można wyróżnić triumf podopiecznych w kategorii MIX podczas wyścigu etapowego Bike Adventure czy też 2-gie miejsce wśród kategorii Pań na kultowej, bardzo mocno obsadzonej „etapówce” – Beskidy MTB Trophy.

Czynny kolarz MTB startujący od kilku lat na wyścigach w całym kraju. Od jakiegoś czasu specjalizujący się w coraz to prężniej rozwijającej się dyscyplinie jaką jest CROSS DUATHLON, w której to udaje mu się regularnie stawać na podium.
W sezonie 2019 stawia ambitne cele zarówno sobie jak i swoim podopiecznym.
Motto Gracjana:

„Ucz się, pracuj ciężko dnia każdego
Trening czyni mistrzem, dużo w tym dobrego
Pierwszy krok to początek by osiągnąć szczyty
Działaj świadomie, przestań na farta liczyć.”

MACIEJ ADAMCZYK

Doświadczenie zbierał w sali indoor i w kolarstwie MTB. Szybko jednak zrozumiał, że jego prawdziwą pasją jest długi dystans i triathlon. W swojej 5 – letniej karierze sportowca regularnie stawał na podium, ukończył dystans pełnego IM.

„Od pierwszego startu 2 – lata temu w triathlonie extremalnym pokochałem starty w układzie point to point. Góry, przestrzeń i docieranie do granic własnych możliwości napędza mnie do ciężkiej pracy”.

W karierze pracy trenera również odnosi liczne sukcesy w tym 3 tytuły Mistrzów Polski w AG, awans zawodniczki do kadry wielkopolski i liczne zwycięstwa w głównych imprezach w kraju. Miniony sezon 2018 był wyjątkowy, ponieważ zapewnił aż 2 sloty na MŚ – Challenge Samorin na Słowacji.
Prywatnie laureat wielu nagród na sportowca roku w rodzimych Obornikach Wielkopolskich.
Społecznik – założyciel kluby sportowego SKS, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze w każdym projekcie daje z siebie 100% i stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Od swoich podopiecznych oczekuje konsekwencji i pracy w dążeniu do wyznaczonych celów.
Maciej zajmuje się indywidualnym przygotowaniem zawodników jest także managerem projektu FTI Karnet Sport w Obornikach Wielkopolskich w klubie JUST A FIT – czyli grupowego projektu przygotowania do Triathlonu i Kolarstwa.

Główne plany startowe na rok 2019: 
Mistrzostwa Świata na średnim dystansie na Słowacji.
Austria eXtreme Triathlon dystans pełen, gdzie wspierać go będzie support, w osobie Stanisława Michalskiego – przyjaciela i trenera FTI SPORT.
Chłopakom życzymy powodzenia!
Motto Macieja:

„Nigdy się nie poddawaj!”