triathlon

Trener:
Maciej Adamczyk

Triathlon

MACIEJ ADAMCZYK

Doświadczenie zbierał w sali indoor i w kolarstwie MTB. Szybko jednak zrozumiał, że jego prawdziwą pasją jest długi dystans i triathlon. W swojej 5 – letniej karierze sportowca regularnie stawał na podium, ukończył dystans pełnego IM.

„Od pierwszego startu 2 – lata temu w triathlonie extremalnym pokochałem starty w układzie point to point. Góry, przestrzeń i docieranie do granic własnych możliwości napędza mnie do ciężkiej pracy”.

W karierze pracy trenera również odnosi liczne sukcesy w tym 3 tytuły Mistrzów Polski w AG, awans zawodniczki do kadry wielkopolski i liczne zwycięstwa w głównych imprezach w kraju. Miniony sezon 2018 był wyjątkowy, ponieważ zapewnił aż 2 sloty na MŚ – Challenge Samorin na Słowacji.
Prywatnie laureat wielu nagród na sportowca roku w rodzimych Obornikach Wielkopolskich.
Społecznik – założyciel kluby sportowego SKS, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze w każdym projekcie daje z siebie 100% i stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Od swoich podopiecznych oczekuje konsekwencji i pracy w dążeniu do wyznaczonych celów.
Maciej zajmuje się indywidualnym przygotowaniem zawodników jest także managerem projektu FTI Karnet Sport w Obornikach Wielkopolskich w klubie JUST A FIT – czyli grupowego projektu przygotowania do Triathlonu i Kolarstwa.

Główne plany startowe na rok 2019: 
Mistrzostwa Świata na średnim dystansie na Słowacji.
Austria eXtreme Triathlon dystans pełen, gdzie wspierać go będzie support, w osobie Stanisława Michalskiego – przyjaciela i trenera FTI SPORT.
Chłopakom życzymy powodzenia!
Motto Macieja:

„Nigdy się nie poddawaj!”